ČINNOST 2009

KLUBOVÝ ZÁVOD 5.12.2009


Sobotní ráno 5. prosince 2009 nevypadalo nijak povzbudivě, natož že by se mělo něco dít. Přesto se členové ZKO Lovosice nedali odradit hustou mlhou a citelným chladem a dorazili na cvičiště poměřit své dovednosti v klubovém závodě, který pro ně připravil výbor v čele s předsedou. Ten hned ráno musel vyřešit organizační zádrhel, ale zvládl to na jedničku a závody měly hladký průběh. I to počasí se umoudřilo a tak při plnění jednotlivých disciplín nikdo nezmrzl. Komu přesto byla zima, mohl se ohřát v příjemně vytopené klubovně a využít občerstvení, které připravila děvčata.
          Byly vyhlášeny tři soutěžní kategorie a to ZVV1, ZZO a nově závod Agility, kterého se mohli zúčastnit všichni členové ZKO. I když nemohli zvítězit všichni, určitě nikdo neodcházel po závodech zklamaný, ale nabitý dojmy a hlavně poznáním, co je třeba ještě vypilovat.
           Pro vítěze byly připraveny krásné poháry a hodnotné ceny od firmy "Happy Dog" a pro všechny účastníky věnovala firma "Happy Dog" dárkové předměty.
Zbývá tedy ještě jednou poděkovat organizačnímu týmu a hlavně našemu předsedovi. Pár foteček z akce najdete ve fotogalerii .
klub

Klubový závod
5. prosinec byl dnem, kdy jsme prakticky ukončili letošní kynologickou sezónu. Tradičně poslední akcí roku je klubový závod. Letos proběhl poprvé ve třech kategoriích. Díky tomu nastoupil letos rekordní počet 23 závodníků. Měl jsem to potěšení odpískat kategorii ZVV 1 a ZZO. Posuzování výkonů v kategorii agility se zhostila paní Pomykaczová. Pachové práce v "jedničkách" proběhli na poli u cvičáku a i přes nepříznivý terén (hluboká orba), byly dosaženy velmi dobré výsledky (třikrát dokonce výborně). V době kdy jsem se zabýval "pachovkami", tak na cvičáku probíhalo posuzování soutěže v agility. Po stopách přišlo na řadu posouzení speciálu v kategorii ZZO, který byl na rozdíl od běžné zkoušky ohodnocen bodově a jednotlivé jeho disciplíny byly i částečně upraveny. Na závěr proběhlo posouzení poslušnosti v kategoriích ZZO a ZVV 1. Zatím co v ZZO byly výkony u některých závodníků poněkud nevyrovnané, v jedničkách bylo znát, že jde již o zkušenější psovody a tomu i odpovídaly před vedené výkony. Díky počasí, disciplinovanosti závodníků a ochotné pomoci několika členů se nám vše podařilo zvládnout poměrně rychle a brzy po obědě bylo dobojováno. Zásluhou sponzorů (především firmy Euroben s.r.o. a zahradnictví Bartoš, Bartošová) neodešel nikdo s prázdnou a Ti nejlepší si kromě pohárů za vítězství odnesli i poměrně hodnotné ceny.
PCa

A jak vše dopadlo?
klub

Kategorie Agility:
1. místo: Tereza Slavíčková a fenka Meggie
2. místo: Jana Pospíšilová a Lotty
3. místo: Barbora Ložková a pejsek Míša
klub
Kategorie ZZO:
1. místo: Lenka Šebová a fena Ennie
2. místo: Helena Pomykaczová a fena Meggie
3. místo: Hana Pomykaczová a pes Daikiry
klub
Kategorie ZVV 1:
1. místo: Helena Pšeničková a fena Nely
2. místo: Regina Svobodová a fena Caira
3. místo: Martin Lisec a pes Gert

ZKOUŠKY NZŘ 28.11.2009


nzr
Dnes se zkoušek podle NZŘ zúčastnilo 7 dvojic.
Počasí ač ráno mrazivé jinak pěkné, takže zkoušky, proběhly bez problémů.
Zdárně složilo zkoušky 5 účastníků :
Hanka Pomykaczová a Daikiri plemene Bauceron - ZZO
Marie Machatová a Bára Něm. ovčák - ZM
Vojta Smetana a Perrie - Něm. ovčák - ZM
Jan Tala a Chriss - velký knírač - ZVV2
Petr Liška a Iro - něm. ovčák - ZPS1

ZKOUŠKY IPO-SchH 14.11.2009


     Datum 14. listopadu bylo dnem, kdy jsme uspořádali v našem klubu druhé podzimní zkoušky. Tentokrát šlo o zkoušky podle zkušebních řádů IPO - SchH a pod vedením naší výcvikářky Zděny Novotné se rozhodčímu panu Janečkovi prezentovalo s devíti psy, osm účastníků. Jak se už stalo při těchto akcích zvykem, začínáme pachovými pracemi v okolí Prackovic nad Labem. První FPr 1 vyčuchala choďačka CAIRA od Sopečných vršků za 71 bodů (takže o prsa). Druhý nastoupil Jirka Reizenthaler s "rotvičkou" Abigail. Bohužel první lom přepálili asi o dvě šňůry, takže jenom 12 bodů. Poslední FPr 1 absolvovala paterdaleteriérka Luboše Nergla. Pro ni v těžkém terénu z toho bylo 80 bodů a ze strany náročného psovoda jen spokojenost se složenou zkouškou, ale nikoliv předvedeným výkonem. O bodík lepšího hodnocení dosáhl jediný host na těchto zkouškách Míra Lisec, za stopu podle zkoušky IPO 1. Žádný důvod ke spokojenosti neměla za chvilku paní Irena Bartošová, když její teuverenka projevila pramálo zájmu o stopu FPr 2 a definitivní konec přišel na druhém lomu (21 bodů). Následující FPr 3 v podání druhé "rotvičky" J. Reizenthalera ovšem stálo za zhlednutí a 94 bodů, které Fany obdržela, bylo nakonec nejlepším dosaženým výsledkem nejen na stopách, ale na celých zkouškách. Jak jsme na stopách začali, tak jsme i skončili, takže opět choďačka, opět 71 bodů. Změna v osobě psovoda (tentokrát Helena Pšeničková) a v náročnosti zkoušky, tentokrát FH 2. Po skončení pachových prací se účastníci přemístili zpět do Lovosic, kde zkoušky pokračovaly. Nejprve si dvě kamarádky Hanka Pomykaczová a Monika Dubická úspěšně složily zkoušky BH a nakonec Míra Lisec nastoupil na poslušnost podle IPO 1. Bohužel získaných 66 bodů nestačilo, takže konec nejen Mírových nadějí, ale i celých zkoušek. Z devíti účastníků si tak úspěšně počínalo 6 psů, takže nakonec převládala spokojenost.
PCa

ZKOUŠKY ZOP ZPU 31.10.2009


zop

rozhodčí: Jan Plšek
nastoupilo 12 psovodů: (Všichni až na 1 uspěli).
ZOP
Pomykaczová - Daikiry
Svobodová - Agila
Reinhart - Dexter
Mazáková - Sára
Anderle
Veselá - Michal
Smetana
Syndulová
Makovcová
Wild
ZPU1
Procházková
Čadilová - Aisha

1. ROČNÍK ZÁVODU MALÝCH PLEMEN - SAHARA - PODLEŠÍN 17. 10. 2009

Druhý největší závod malých plemen u nás v plném rozsahu
V kategorii ZMMP bylo přihlášeno devět závodníků, dostavilo se však pouze šest, tři stupně celsia a déšť sehrály své. Závod pro mě začal šokem, pořadatelé měli připravené předměty pro rozlišování v sáčcích pro každého psovoda, ačkoli zkušební řád hovoří jasně o předmětech vlastních a ne o předmětech pořadatele s pachem psovoda. Předměty byly navíc velmi malé, ale kníračkáři mě ujišťovali, že je to normální, že na mistrovství kníračů to také tak bylo. Až do této chvíle jsem netušil, že jsem na nějakém mistrovství.
Trénink na place rozhodčí zakázal, rovněž nevyhověl žádostem závodníků z kategorie ZZO povolit psům vestu při odložení.
Začalo se poslušností. Hned první tři cviky jsme měli nedostatečné a než jsme se rozkoukali, obdrželi jsme mizerných, ale bohužel zasloužených, 35 bodů. Soupeři na tom byli lépe, zkušenosti z cizích cvičáků zde hodně znamenají. V tu chvíli (i vzhledem k předmětům pořadatele na speciálky) jsem měl chuť odjet domů, což by byla škoda vzhledem k dalšímu vývoji soutěže.
Po poslušnosti se šlo do terénů, a ty byly těžké - podmítka prorostlá řepkou a čistá oranice pro vyhledání ztraceného předmětu. Zde se situace zásadně obrátila. Konkurenci zde zkušenosti z cizích cvičáků nebyly nic platné proti zkušenostem mé Enny, která pracuje v přírodě každý den. Nejprve jsme vyhráli stopu, a to fenka nepředvedla, co dovede v tréninku. Na speciálkách však začala čarovat. S ohromující chutí, absolutní přesností a proti konkurenci i strašlivou rychlostí provedla všechny cviky. Zvláště vyhledání ztraceného předmětu, od povelu po odevzdání za osm sekund bez jediného překusu, všem téměř vyrazilo dech. Výsledkem byl zisk absolutního maxima padesáti bodů. Domníval jsem se, že taková čísla se na závodech ani nezadávají, že rozhodčí nějakou chybu vždy najde. Celkově tedy vítězství, nejlepší stopa i speciální cviky.
zmp

Stupně vítězů:
1. Luboš Nergl         Enny Srdcové eso              PAT  Lovosice   35 46 5O 131
2. Hana Nevřalová   Samson Bohemia Platina    JRT   Přelouč      45 44 39  128
3. Jaroslav Strouhal  Urgo od Šternberské strže MK   Pardubice  38 37 43  118                                                                Luboš N.

BONITACE LOVOSICE 15. 8. 2009


V prázdninových měsících se na našem cvičáku konala pouze jedna akce a tou byla bonitace plemene Německý ovčák. Dne 15. srpna se za krásného slunečného počasí, prezentovalo se svými majiteli celkem 19 zvířat. Bonitační komise pracovala ve složení Ing. Jiří Novotný (bonitační rozhodčí), Josef Prášil (krajský poradce chovu) a Ivan Valach (figurant). Celá akce měla hladký průběh, takže již kolem poledne bylo po všem. Z již zmíněnných 19 zvířat bylo 11 zvířat zařazeno do první třídy chovnosti, 7 zvířat do druhé třídy a jedna fenka nesplnila požadavky výběrové bonitace v povahových vlastnostech, takže na ní zůstal pouze kontrolovaný chov. V rámci hodnocení této akce nesmím zapomenout poděkovat všem členům našeho klubu, kteří mi s provedením akce pomohli jmenovitě Pavle Marečkové, Dušaně Štěchové st. , Haně Pomykaczové, Josefu Tichému a Tomáši Kadlecovi. Zájemce o podrobné výsledky odkazuji na internetové stránky klubu Německý ovčák a zároveň se omlouvám, že z akce nejsou žádné fotky (to jsem už nezvládl) a informace vychází se spožděním, to rovněž padá na mojí hlavu.   Pca

MĚSÍC ČERVEN NA NAŠEM CVIČÁKU


Uplynulý měsíc byl na našem cvičišti bohatý na pořádané akce. V průběhu měsíce jsme uspořádali dvoje zkoušky z výkonu a o posledním víkendu před prázdninami došlo i na brigádu (letos v pořadí už třetí). Snad proto byla poznamenaná malou účastí. No, alespoň se nám podařilo z větší části uklidit posekanou trávu a hlavně provést plošnou desinfekci všech kotců.
Vše ale začalo 6. června, kdy jsme byli pořadateli už v pořadí letošních třetích zkoušek z výkonu. Tentokrát se jednalo o zkoušky IPO, SchH a výkony psovodů přijel posoudit náš dobrý kamarád Karel Nedvěd. Posuzoval přísně, ale spravedlivě, takže úspěšnost nakonec nebyla nijak slavná. O to větší byla spokojenost těch, kteří zkoušku složili. Nastoupili čtyři „naši“, „proti“ čtyřem hostům. Výsledek dopadl tak nějak nerozhodně, když nástrahami zkoušky prošli úspěšně čtyři účastníci. Aby to bylo spravedlivé , tak dva hosté a to kolega Hasman s dobrmanem ze ZKO Litoměřice pod Radobýlem složil BH a Zdeněk Grbavčic ze Štětí udělal FPr 2. Za naše, proměnil své dva starty na FPr. 1, v jeden úspěšný, Jirka Reizenthaler s „rotvičkou“ Gábou a nejvíce spokojená mohla být Helena Pšeničková se svojí choďačkou, když splnili IPO 2.
Třetí červnovou neděli přišli na řadu zkoušky dle NZŘ na které se prezentovalo rozhodčímu V. Babičkovi devět účastníků (viz. fotoreportáž). Tentokrát si účastníci počínali celkem úspěšně a bylo složeno sedm zkoušek. Po mnoha letech jsme měli možnost vidět na cvičáku zkoušku ZMMP a to hned ve dvojím provedení. O jednu se postaral se svoji paterdale teriérkou domácí Luboš Nergl a druhou si přijela, až z dalekého Rychvaldu, složit paní Rodinová s malým kavalírem. Úspěšně si počínali i naši dva „hovíci“, sestry Ambra a Aisha Hali Gali paní Kozlíkové a B. Čadilové, které svorně zdárně prošli nástrahami zkoušky ZZO. V „zetemkách“ uspěl další „exot“ Cane corso K. Cibochové z Chomutova a Gába Jirky Reizenthalera. Seznam úspěšných doplnil ještě J. Kubík se služební ovčačkou Inkou od P ČR, která složila zkoušku ZVV 1. Pověstný Černý Petr, tak tentokrát zůstal v rukou dvou účastníků ze ZKO Libochovice, když Perrie z Klapských lad, psovoda Smetany neudělala stopu dle zkoušky ZM a Míra Lisec skončil v ZVV 1 na poslušnosti. Tak snad příště, což na našem cvičáku znamená, že na podzim.
crv

ZKOUŠKY KJ - ČR BRNO 18.4.2009


rozhodčí: Jan Plšek
nastoupilo 12 psovodů:
kz

ZOP
Kočí - Hogan
Čadilová
Kozlíková - Ambra
Janulková
Burlaková
Procházková
Brigantová
Najmanová
Harantová
Křížová
ZPU1
Zamrazil
Reizenthaler

ZKOUŠKY NZŘ 4.4.2009


Zpráva ze zkoušek dle NZŘ – 4.4.2009

            Tak máme letos za sebou již druhou akci. První akcí byla brigáda, kterou jsme realizovali poslední březnovou sobotu a které se zúčastnilo zhruba 10 nejvěrnějších. Počasí nám zrovna nepřálo, skoro celé dopoledne pršelo. Přesto se nám alespoň něco udělat podařilo, především tedy uklidit dřevo pod střechu a provést další úklidové práce jak venku, tak i uvnitř klubovny.

            Ta druhá akce se odehrála první dubnovou sobotu a byly jí zkoušky z výkonu dle národního zkušebního řádu. I když byl duben, počasí rozhodně nebylo aprílové, ale naopak skoro letní. Téměř přesně úderem osmé hodiny představil vedoucí zkoušek P. Vápeník delegovanému rozhodčímu J. Pružinovi devět účastníků ve složení 7 x německý ovčák, 1 x rotwailer a 1 x kříženec (malinois x německý ovčák - tzv. F 1). Po kontrole identity psů se celá kolona přemístila na louky do Prackovic, kde proběhly pachové práce. Přes celkem příznivé podmínky to nezačalo zrovna nejlépe, když rotwailerka Gábina J.  Reizenthalera ukončila svojí  snahu o složení zkoušky ZM ziskem jen 10 bodů. Potom bylo možné vidět dvě pěkné stopy, kategorie ZVV 1,  aktérkami byli „policejní“ feny z Prackovic. Hana vedená J. Lizoňovou – 95 bodů a Gena s psovodem J. Bujnovským ještě o bod lépe. Následovala další prackovická účastnice zkoušek Inka. Psovod J. Kubík si bohužel musel prožít zklamání, když se fena nerozešla, takže nula a konec nadějí. Reputaci služebních fen následně napravovali feny Yza (P. Šlauf) za 91 bodů a sestra již zmíněné „propadlice“ Inky, Iša (P. Liška) – 92 bodů. Pod 90 bodů nešli ani tři zbývající účastníci, když pes Aboli vedený M. Kovaříkem vyčuchal 96 bodů, Gert M. Lisce 95 bodů a Leidy M Holuba 92 bodů. Takže na stopách 4 x za výborně, 3 x za velmi dobře a 2 x nedostatečně. Po přesunu zpátky do Lovosic se šlo hned na poslušnost, Ta nezačala nijak slavně. Hana 70 bodů (takže s odřenýma ušima), následovala GENA jen o bod lepší (rovněž žádná sláva). YZA, která nastupovala jako třetí se ovšem „pochlapila“ takže 98 bodů (na to se dá koukat), IŠA za 89 taky slušné a 100 bodů za výkon F1 Aboliho se rozhodně každý den nevidí, ani na ZVV 1.  Potom ovšem přišlo jen 62 bodů pro Gerta a konec nadějí pro Míru Lisce  a na závěr zase jednou o prsa - 70 bodů pro Leidy. Takže na poslušnosti opustil řady uchazečů jeden psovod, tři splnily požadavky zkoušky na uspokojivě, jeden na dobře a dva na výborně. Potom už to šlo rychle, figurant T. Máj se oblékl do ochranného obleku a  zbývajících šest statečných nastoupilo na obranu. Rozhodčí ocenil jejich výkony následovně: LEIDY 81 bodů (celkem243 a za dobře), GENA obrana 85 bodů, celkem 252 – dobře, HANA – obrana 91 bodů, celkem 256 – dobře, YZA – obrana 83 bodů, celkem 272 – velmi dobře, IŠA – obrana 98 bodů, celkem 279 – opět za velmi dobře a všem „vypálil rybník“ exot ABOLI- obrana sice „jen“  90 bodů, celkem to však stačilo na 286 a tedy za výborně.

            Protože vše klapalo na jedničku, mohlo být brzy provedeno závěrečné vyhodnocení. Většina účastníků se tak rozjela do svých domovů ještě před polednem. Za to, že vše proběhlo tak hladce se sluší poděkovat, kromě již zmíněných aktérů i pro ten den paní kantýnské H. Pšeničkové. Další zkoušky nás čekají již 18.4.2009, takže hodně štěstí všem.

                                                                                                                                             PCa

VÝROČNÍ SCHŮZE 10.1.2009


Zpráva o činnosti ZKO za rok 2008

Činnost našeho klubu vycházela ze schváleného plánu práce a byla řízena pětičlenným výborem, který se scházel podle potřeby. Během roku se sešel celkem 6 x. Kromě běžné agendy jako je členská základna, placení příspěvků, příprava akcí a jejich vyhodnocení, příprava brigád, plánování a kontrola průběhu prací na údržbě MTZ, korespondence s ČKS apod. se výbor na svých jednáních zabýval opakovaně problematikou získání dotace z Městského úřadu. Rovněž s Městským úřadem byla vedena opakovaná jednání s cílem získat další cvičební plochu. Bohužel obě tyto naše aktivity byly neúspěšné. Dále proběhlo jednání s projekční kanceláří ohledně výstavby trafostanice v sousedství cvičiště a byla uzavřena smlouva o reklamě s firmou Euroben s.r.o., která umožnila našim členům odběr krmiva Happy – Dog za zvýhodněné ceny. V neposlední řadě se nám podařilo ve vlastních řadách najít v podobě paní Ciniburkové osobu schopnou založit a spravovat internetové stránky klubu a dále byla v rámci výborových schůzí vyřizována drobnější agenda souvisící se zajištěním chodu organizace.

Na základě kontroly usnesení z minulé členské schůze a plánu práce na rok 2008 výbor klubu konstatuje, že jak usnesení, tak plán práce byl splněn. Jediným nesplněným bodem  zůstalo dokončení opravy fasády na budově klubovny.

Jinak lze uplynulý rok z pohledu činnosti ZKO hodnotit jako velmi úspěšný, proto mi dovolte, začít letošní zprávu o činnnosti výčtem  toho, co se nám podařilo.

1)     Během roku jsme uspořádali šest zkouškových akcí, kterých se zúčastnilo celkem   56 psovodů, z toho  bylo 34  našich členů. Úspěšnost našich členů na zkouškách byla hodně přes 90% což je nejlepší výsledek v historii naší organizace. (seznam složených zkoušek a dalších dosažených kynologických výsledků je zvláštní přílohou této zprávy). Kromě zkoušek jsme po několikaleté pauze uspořádali úspěšně bonitaci plemene NO a v rámci spolupráce s CHS Prackovice proběhl koncem září na našem cvičišti svod mladých policejních psů, kterého se zúčastnilo přes 60 jedinců. V režii KV ČKS proběhlo v březnu na našem cvičišti i školení figurantů, rozhodčích a výcvikářů. Tradičně poslední výcvikovou akcí pořádanou naším klubem pak byl klubový závod, který se letos vydařil co se týče počtu účastníků. Díky sponzorům byla tato akce i velmi dobře zajištěna pokud jde o ceny a proti minulým letům jsme mohli zvolit i náročnější kategorie závodění. K dokonalosti tak chyběli jen kvalitnější výkony.

Do úplného výčtu uspořádaných akcí patří i ukázkový trénink výcviku obedience a výcvikový seminář.  Bohužel tyto akce nenaplnily naše očekávání z hlediska počtu účastníků, takže to vše trošku zachraňovali hosté ze ZKO Litoměřice (pod Radobýlem).

2)     Mimořádně se nám letos dařilo v oblasti získávání finančních prostředků. Jednak jsme  získali nového nájemce reklamní plochy a především jsme, dá se říci nečekaně, obdrželi dvakrát dotaci z ČKS. Jedenkrát se jednalo o dotaci na údržbu MTZ a ke konci roku o dotaci na provoz ZKO.  Celkem se jednalo o dotace ve výši přibližně 40 000,-Kč. Přesnou částku uslyšíte ve zprávě  pokladní. V této souvislosti se sluší zmínit, že dotace jsme obdrželi na základě kladného hodnocení naší činnosti a že samotný proces proúčtování není úplně nejjednodušší a že nad tím s pokladní strávíme vždy jeden velmi dlouhý večer. Poskytnutí těchto dotací nám mimo jiné umožnilo provést vyvezení septiku a revizi komína.

3)     Nedílnou součástí financování činnosti naší organizace se stal i příjem z organizování kurzů pro začínající kynology. Za uplynulý rok činil příjem z této činnosti 38 000,-Kč.

4)     K úspoře finančních prostředků nám pomáhají i dary od sponzorů. Na jedné straně se jedná o firmy, kde zaujímá čelné místo již zmíněná firma Euroben s.r.o., Na základě uzavřené smlouvy s touto firmou mají naši členové možnost nákupu krmiva Happy – Dog za zvýhodněné ceny.  Kromě toho jsme od této firmy obdrželi během roku dvě kombinézy, dvě mikiny a podstatnou část cen na klubový závod jako krmivo, misky na krmivo, vodítka, sudy na krmení a další propagační předměty. Během roku jsme od této společnosti odebrali krmivo za částku převyšující 100 000,-Kč (přesně 103 424,-Kč) a domnívám se, že je na místě návrh,  smlouvu s touto firmou dále prodloužit..

Kromě tohoto subjektu nám některé užitečné věci darovali i naši samotní členové. Tím nejcennějším byl určitě dar pana Macháčka, který nám darováním nádobí ušetřil částku v řádu několika tisíc korun. Myslím, že vhodným darem se nakonec ukázala i kuchyňská linka i když jsem musel zpočátku překonat určitý odpor některých našich členek. Vhod přišla i darovaná sedací souprava od Martiny Vospálkové nebo decimálka od Jirky Reizenthalera.

5)     Dobrým nápadem se ukázala i akce se získáním předplatitelů časopisu Psí sporty.

„ Otcem „ tohoto nápadu byla paní Irena Bartošová a  především její zásluhou získala naše organizace tři rukávy od firmy Gapay.

6)     Mnoho práce se nám podařilo vykonat i na úseku údržby MTZ i když jsme  v některých  případech byli nuceni přikročit k zajištění provedení prací za úplatu. Celkem jsme brigádníkům vyplatili částku ve výši 18 200,-Kč a podařilo se nám vykonat následující:

§        rekonstrukce vysokého žebříku a oprava kladiny,

§        výměna boileru,

§        rekonstrukce a vymalování kuchyně za účelem výměny linky,

§        vymalování a oprava vnitřních omítek v kotcích,

§        likvidace topolů,

§        nátěr plent,

§        výměna střešní krytiny na velkých kotcích,

§        nátěr střešní krytiny na odkládacích kotcích,

§        oprava střechy a její nátěr na kůlně,

§        obklad v kuchyni a na pánském WC

7)     K aktivům je potřeba také připočíst propagaci naší činnosti a to jak formou vývěsní skříňky ve městě, tak především prostřednictvím internetových  stránek, které se nám podařilo po několika letech obnovit. Z mé strany v tomto směru trvá dluh o znovuobnovení klubové kroniky.

8)     K úspěchům patří určitě i nárůst členské základny. Poprvé v novodobé historii klubu se počet našich členů přehoupl přes 30.

Tolik výčet toho co se nám v uplynulé sezóně podařilo. K tomu, aby byla  zpráva o naší činnosti úplná a objektivní musím uvést i to co se nám nepodařilo. Sem patří především následující:

1)     Nepodařilo se nám získat další cvičební plochu.

2)     Nepodařilo se nám získat žádnou dotaci ze strany Městského úřadu.

3)     Nepodařilo se nám dokončit opravu fasády na hlavní budově a

4)     těsně před dokončením zůstala i výměna střešní krytiny na velkých kotcích.

Tolik letošní zpráva o činnosti organizace, na závěr mi dovolte, abych poděkoval všem, kteří svojí prací přispěli k dosažení zmíněných výsledků. Úmyslně nikoho neuvádím jmenovitě, protože bych určitě na někoho zapomněl.

Předseda ZKO

Vápeník Pavel

1.místa v klubovém závodě 2008
kz
 

Plán činnosti ZKO na rok 2009

·        Uspořádat 6 zkouškových akcí během roku,

·        Uspořádat bonitaci plemene NO,

·        Uspořádat klubový závod,

·        Zorganizovat během roku nejméně tři hromadné brigády,

·        Dokončit opravu fasády na hlavní budově,

·        Dokončit výměnu střešní krytiny na velkých kotcích,

·        Provést opravu a nátěr fasády na velkých kotcích.

Usnesení z členské schůze konané dne 10.1.2009

1)     Členská schůze bere na vědomí přednesené zprávy.

2)     Členská schůze schvaluje předložený plán činnosti na rok 2009.

3)     Členská schůze volí výbor organizace ve složení Vápeník Pavel, Marečková Pavla, Pšeničková Helena, Reizenthaler Jiří, Novotná Zděna……

4)     Členská schůze volí revizní komisi organizace ve složení Veselý Josef, Vendlerová Hana, Šenfeldrová Jana……………………………………

5)     Členská schůze volí jako delegáta na Krajskou konferenci ČKS Vápeníka Pavla ……..

6)     Členská schůze souhlasí s prodloužením smlouvy s firmou Euroben s.r.o. a zároveň ukládá výboru organizace zapracovat do klubových stanov možnost odběru krmiva Happy – Dog členy klubu.

7)     Členská schůze ruší kategorii tzv. přispívajících členů.

8)     Členská schůze ukládá výboru ZKO urychleně zpracovat aktualizovaný seznam členů a členskou základnu odeslat nejpozději do 15.1.2009 na adresu ČKS.

9)     Členská schůze ukládá výboru ZKO naplánovat zkouškové akce na I. pololetí 2009.

10) Členská schůze schvaluje termín pro zaplacení členských příspěvků do konce měsíce února 2009.

11)  Členská schůze ukládá výboru klubu zajistit zveřejnění závěrů z dnešního jednání na internetových stránkách klubu.

12)  Členská schůze pověřuje výbor klubu, aby v rámci možností zajišťoval údržbu MTZ i najímáním brigádníků za úplatu.

13) Členská schůze ukládá revizní komisi provést do konce února kontrolu hospodaření organizace a revizní zprávu předložit členské základně prostřednictvím klubové nástěnky.

14) Členská schůze ukládá výboru klubu žádost o přidělení účelové dotace.

 

přehled za rok 2008

psovod pes závod výstava bonitace BH IPO 1 FPr 1 FPr 2 FPr. 3 FH1 ZOP ZPU1 ZPU2 ZZO ZVV1 ZVV2
Novotná Zděna ERO ZVV1 - 9 místo       1 x                    
Novotná  Zděna IKARO IPO 3 - 4 místo                            
Koubín ANTHEA   KV výborná 3 1 třída                        
Dušana Štěchová HEXX DARO   KV - VD 1 - dospívající   1    1           1       1  
Dušana Štěchová  ISSANA DARO   KV - VD4 - dospívající     1třída             1         1 1     1       1  
Pavel Vápeník CORA     5 CI 1/N -II tř.                        
Pavel Vápeník  BRIMA               1             1
Pavel Vápeník  CILKA               1              
Helena Pšeničková NELLY         1     1 1            
Vladimír Brda CODDYS             1                
Roman Poborský ATHOS         1             1      
Irena Bartošová MAUD       1   1         1        
Monika Dubická SÁRA                     1        
Tauchmanová Kr. BATTY                   1     1    
Vendlerová Hana DANTES ZZO - 12 místo V1 VT KV                   V1 VT, BOB, CAC NV Národní výstava   I.třída       1       1   1    
Reizenthaler Jiří GABA                   1          
Reizenthaler Jiří FANNY             1     1          
Macháček Jaroslav BAFFY ZZO - 13 místo V1, VT - OV        V1,CAC, KV CAJC - KV   1             1        
Vospálková Martina GORDY       1                      
Svobodová Regina CAIRA   V1, VT, CAC                          
Miroslav Lisec GERT           1                  
Jiří Jindrák BEE-BEE   3xvýborná1  
      Nejlepší veterán -  
      titul Český veterán champion  
Radka Jindráková TARA     II.třída
Radka Jindráková WICKY   velmi nadějná 1  

TOPlist