Výcvikové kurzy pro veřejnost


Chcete svého psího kamaráda naučit základním povelům? Chůzi na vodítku, přivolání, bezproblémové míjení psů a podobně? Několikrát ročně pro Vás pořádáme kurz základního výcviku. Kurz se skládá z deseti lekcí a stojí 1.000,- Kč. Na věku psa nezáleží, ale platí - čím dříve, tím lépe. Pokud to Vám i vašemu pejskovi půjde a bude se Vám u nás líbit, můžete vstoupit do klubu jako člen a cvičit dále, případně i skládat zkoušky z výkonu.

Bližší informace buď osobně na cvičišti každou sobotu nebo na tel. 724 88 11 11, pvapenik@gmail.com


POZOR: Nový kurz poslušnosti bude zahájen dne 7.7.2024 od 17.00 hodin na cvičišti ZKO Lovosice. Přihlásit se můžete zasláním sms zprávy na číslo 724 88 11 11. Je důležité, aby se zobrazilo tel. číslo odesílatele zprávy pro případnou další komunikaci.

Kdy: Každý víkend. Přesný den a dobu oznámí lektor kurzu při zahájení kurzu.

Hlavní lektor kurzu: Pavel Vápeník

Něco o mě

Kynologii se věnuji od roku 1974. Začínal jsem jako psovod hlídkové služby u tehdejšího SNB. Později jsem pokračoval jako tzv. výjezdový psovod. V roce 1979 jsem přešel do chovatelské stanice služebních psů Prackovice nad Labem jako kynolog a od roku 1998 do konce roku 2011 jsem zde vykonával funkci vedoucího. V rámci své profesní praxe jsem absolvoval řadu odborných kurzů a školení. Na Policejní akademii jsem obhájil v roce 1997 bakalářskou práci na téma: Současnost a perspektivy využití služebních psů v činnosti kriminální policie se zaměřením na speciální pachové práce.

Dlouhodobě se zajímám o problematiku chování psů a jsem autorem několika povahových testů. Na základě mých testů byly mimo jiné ve spolupráci s VŠ Suchdol vypracované a přijaté dvě certifikované metodiky pro hodnocení psů u Policie ČR. Jsem rovněž spoluautorem zlepšovacího návrhu na výcvik psů na výbušniny. Přibližně třináct let jsem spolupracoval se Zemědělskou univerzitou v Suchdole v oblasti kynologie. V rámci této spolupráce jsem se mimo jiné podílel na tvorbě skript pro předmět zooterapie. A byl jsem spoluatorem několika článků v zahraničních odborných časopisech týkajících se problematiky testování psů.

Od roku 1981 působím v kynologickém klubu Lovosice. V zájmové kynologii jsem prošel řadou funkcí od základní organizace až po krajskou úroveň. Jsem jedním ze zakládajících členů Dobrman klubu ČR, kde jsem několik let působil ve výboru klubu a mimo jiné se podílel na tvorbě prvních chovatelských normativů klubu. Řadu let jsem vykonával funkci krajského poradce chovu pro plemeno dobrman a působil jsem i jako posuzovatel svodů dorostu pro plemeno německý ovčák. Byl jsem předsedou Okresní rady kynologie a členem Krajské rady kynologie Svazarmu za okres Litoměřice. Později jsem byl členem Krajského výboru ČKS. Více jak dvě volební období jsem byl také předsedou tohoto orgánu. V současné době jsem si kromě funkce předsedy lovosického cvičáku „ponechal“ již jen funkci Okresního poradce chovu pro německé ovčáky.

20 let jsem choval dobrmany, postupně jsme měli tři chovné feny. Dodnes je pro mě toto plemeno „srdeční záležitostí“. Chovali jsme doma také malé knírače a od roku 2001 jsem se vrátil k chovu německých ovčáků (postupně osm chovných fen). Se psy jsem složil do dnešního dne přes 90 zkoušek. Jsem držitelem odznaku „Vzorný výcvikář I.třídy “ a držitelem plakety „Psovod I. stupně“. Kromě dobrmanů, kníračů a německých ovčáků mám praktické zkušenosti i s výcvikem boxera a belgického ovčáka. V mateřské organizaci se věnuji převážně vedení kurzů pro začínající kynology.

Dá se říci, že jsem z jedné třetiny kynologický funkcionář, z jedné chovatel a z jedné výcvikář. Nejsem ani závodník, ani náruživý vystavovatel. Úplně mi stačí, když vidím, že někomu pomohla moje rada, případně pomoc.


S obsahem kurzu se prosím seznamte zde

A některé užitečné rady najdete zde

Přihlášku do kurzu včetně pravidel si stáhněte zde.
Přihlášku neposílejte, ale přineste si jí vyplněnou na první lekci. Přihlaste se telefonicky, mailem nebo sms. Přijetí Vám bude následně potvrzeno.


Níže se seznamte s tím, co s sebou na první lekci „psí školy“?

* psa vyvenčeného a nenakrmeného,
* vhodné pamlsky pro psa (pamlsek je to co má pes rád a je schopen to rychle pozřít, tj. ne granule, kterými je běžně krmen a ne nic co musí žvýkat apod.),
* pevné vodítko a obojek (vodítko cca 120 cm délka s dobrou karabinou),
* obojek podle povahy psa, měl by jít nastavit na stahování, aby se pes nevyvlékl a neutekl,
* pokud pes není vyložený rváč, náhubek není potřeba,
* očkovací průkaz,
* vyplněnou přihlášku
* 1000,-Kč na zaplacení kurzu,
* psací potřeby - tužku a papír,
* chuť a odhodlání něco se se psem naučit (to by nemělo vyprchat po prvních neúspěšných pokusech),
* vhodnou obuv a oblečení,
* delší cca 10 m dlouhou šňůru s dobrou karabinou,
* vhodnou hračku pro psa, případně jeho vlastní misku na napití (panička si může koupit občerstvení v místní kantýně nebo na vedlejší benzínové pumpě).
pes

Dotazník spokojenosti

Abychom mohli kvalitu kurzu pro začínající kynology neustále zlepšovat, neobejdeme se bez zpětné vazby, proto budeme rádi, pokud věnujete pár minut vyplnění krátkého dotazníku.

1) Na kolik % splnil kurz Vaše očekávání.

TOPlist