ČINNOST 2008

KLUBOVÝ ZÁVOD   6.12.2008


kz

Rok se s rokem sešel a blíží se nám vánoce. A tak, jako každý rok, i letos,  uspořádala

 ZKO Lovosice, pod vedením pana Vápeníka a hlavní výcvikářky paní Zdeny Novotné, klubový závod. Účast byla opravdu velká. Všichni jsme dostali možnost vyzkoušet si v závodě,co jsme se během roku na cvičáku naučili. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

První kategorie: stopa dle ZM, poslušnost dle ZVV1

Druhá kategorie: stopa, poslušnost, obrana dle ZVV1

Začátek závodu byl v 8.30 hod. Po úvodním zahájení, kde nám byl představen program závodu se všichni účastníci rozjeli do Prackovic, kde na nás již čekal pan Vápeník, který měl posuzovat dnešní stopy. Organizace stop byla zvládnutá perfektně, střídaly se obě kategorie a účastníci si hlídali, aby si vzájemně neporušili položené stopy. Psi většinou odpočívali v autech a tak byl čas pozorovat i výkony ostatních. Bylo zajímavé sledovat výkony nejen začátečníků, kteří se opravdu snažili stopařské rady uvést do praxe,ale i výkony pokročilých, od kterých jsme se toho také hodně naučili. Psi se opravdu snažili a tak stopy dopadly povětšinou v pořádku. Pan Vápeník se i po stopách snažil poradit, jak vyzrát na další stopařské záludnosti, které se při zvedání stop objevily. Každý účastník po absolvování své stopy se vracel zpět na cvičák do Lovosic. Tam už na něj čekala natěšená Zdena, která posuzovala oddíl poslušností. Takže nebylo žádné čekání a tudíž nebyl čas na nervozitu. Na poslušnostech bylo vidno, že se psi i psovodi snaží ukázat, že na cvičák nechodili nadarmo a hlavní výcvikářka Zdena byla s výkony spokojená. Jednu věc měli ti naši hafani dnes společnou, nechtělo se jim teda rychle sedat do mokré a studené trávy a Zdena to hezky a trefně nazvala…asi je nějaká divná konstelace hvězd,či co?:-)

Když všichni měli za sebou svojí poslušnost, přišla na řadu třetí část druhé kategorie a tou byla obrana. Ostatní účastníci obsadili klubovnu, kde bylo nejen teplo a veselo, ale i hodně dobrého k snědku.O toto skvělé pohoštění se postaraly naše dobré duše Jana s Helenou, obsluhující zdejší kantýnu. Měli jsme dort, moučníky a i slané preclíky, které dodala zase Irena. Povídalo se, no co jiného, než zážitky s našimi psími miláčky a bylo nám pospolu moc dobře. Sledovali jsme též výkony na obraně, kde figuroval pan Vápeník a posuzovala opět Zdena. Všem se dařilo a tak seznam účastníků se začal plnit body z výkonů psů.První kategorie již znala svého vítěze, druhé místo bylo také jasné a o třetí se dělili dva účastníci se stejným počtem bodů. Druhá kategorie už též měla svého vítěze i druhé a třetí místo. Nadešel čas provést vyhodnocení a jelikož účast byla opravdu velká, posloužila nám k vyhlášení výsledků zdejší zasedací místnost. Slova se ujal pan Vápeník. Poděkoval všem za jejich dnešní snažení a začal číst výsledky. Zdena se ujala vydávání odměn. Odměny do závodu dodali štědří sponzoři,kterým patří náš velký dík. Bylo to milé, dostat za své snažení hodnotné ceny. Vítězové na prvních třech místech v každé kategorii dostali též poháry. Bylo na všech vidět, že si to vzájemně přejeme a máme radost z krásně prožitého dne ve společnosti dobrých lidí a psů.

Jako zakončení závodu bylo provedeno společné fotografování vítězů a podávání občerstvení v podobě sekané s chlebem a okurkou.

Kompletní seznam účastníků a následné vyhodnocení je uvedeno na webových stránkách ZKO Lovosice.

Jako jeden z účastníků dnešního závodu, a myslím, že mluvím za všechny… bych zde chtěla vyjádřit poděkování všem organizátorům, sponzorům a v neposlední řadě i všem našim psům.

Těšíme se příští rok se všemi naviděnou.                                  Hanka V.+ Dantes Gora Monte


kz

 

 

Ještě jednou klubový závod, aneb pohled z druhé strany.

      Tak jako každý rok i letos uspořádala naše organizace o prvním prosincovém víkendu klubový závod. Jde vždy o jakési rozloučení s výcvikovým rokem. Letošní akce by se dala charakterizovat několika krátkými větami.

  • Ideální povětrnostní podmínky i terény na stopy,
  • Rekordní účast (v obou kategoriích celkem 16 lidí),
  • Velká přízeň sponzorů a tedy velké množství cen,
  • Hodně hodní rozhodčí,
  • Nevyrovnané výkony závodníků.

První disciplínu – pachové práce jsem měl možnost posoudit a viděl jsem tři opravdu pěkné výsledky. Podle ZM to byla stopa „choďačky“ CAIRY, kterou vedla p. Regina Svobodová. Stopa za 50 bodů se přece jenom nevidí každý den. Zdatným konkurentem jí byl v této kategorii howawart psovoda Brdy, který si odnesl 48 bodů. Jak se později ukázalo tito dva nejlepší skončili nejlépe i v konečném účtování, když  R. Svobodová přidala na poslušnosti ke svému náskoku ze stop ještě další dva body za nejlepší poslušnost s 95 body.  Vladimíru Brdovi pak 93 bodů s poslušnosti bohatě stačilo k uhájení druhého místa, když na třetí v pořadí H. Vendlerovou (rovněž howawart DANTES) měl celkový náskok 24 bodů. Přesně o tolik jí porazil na stopě. Celkových 117 bodů H. Vendlerové měl sice i Jaroslav Macháček s kníračkou BUFFY, ale horší poslušnost jej odsunula na nepopulární čtvrté místo. K této kategorii snad ještě jedna zajímavost. Z deseti účastníků nebyl ani jeden německý ovčák.

V kategorii podle zkoušky ZVV1 sice tři ze šesti účastníků splnili v pachových pracích nároky zkoušky, ale byla zda jen jedna stopa, na které by se zalíbením spočinulo oko stopařského labužníka. Byla to pachová práce „choďačky“ NELY paní Heleny Pšeničkové za 98 bodů. Tento výkon doplněný velmi dobrou poslušností a trochu podprůměrnou obranou stačil na přesvědčivé vítězství. Druhé místo z loňska obhájil Roman Poborský s erdelem ATHOSEM. Tomu už tradičně stopy nijak zvlášť nevoní a protože si na obraně vybral pár slabších momentů, způsobených zřejmě tréninkovým výpadkem z poslední doby, neměl na více jak stříbrnou příčku nárok. Třetí v této kategorii skončil jediný německý ovčák na bedně HEXX Dušany Štěchové mladší, který se sice prezentoval nejlepší poslušností i obranou, ale za to vyhořel na stopě.

Na závěr se sluší zmínit, že nikdo ze zúčastněných díky přízni sponzorů neodešel domů s prázdnou. Bohužel neznám konkrétně všechny, kteří přispěli nějakou cenou, takže poděkuji jen tomu největšímu, kterým byla firma EUROBEN s.r.o. obchodující s krmivem HAPPY DOG. Z těch menších jsme viděl ceny od J. Reizenthalera a  od firmy ZAHRADNICTVÍ GEJZÍR, manželů Bartošových z Prackovic. Dík samozřejmě patří i ostatním anonymním dárcům. I když jsem musel odjet hned po vyhlášení výsledků, myslím, že se celá akce vydařila a že se většině ze zúčastněných podaří v průběhu příští sezóny složit nějakou tu zkoušku.

 

                                                                                                                                                                 Pavel Vápeník


kz

další fotky

ZKOUŠKY DLE NZŘ 22.11.2008

Vedoucí zkoušek: Zdena Novotná
Rozhodčí: Jiří Pružina
Zkoušky byly úspěšné, z devíti obstálo sedm.

 P.Stáňa EN  ZM         ---  N 
 D.Štěchová HEXX  ZVV1        248   D
 M.Holub LEIDY  ZVV1         ---  N
 J.Kubík HOMBRE  ZVV1        274  VD 
 I.Valachová VERENA   ZVV1        268  D
 I.Valach XAYE   ZVV1        255  D
 I.Valachová GABBI   ZVV1        253  D
 J.Paclt OX   ZPS1        177  D
 V.Hromada KASCHKA   ZPS1        172  D

NZŘ NZŘ
další fotky

ZKOUŠKY IPO - SchH/Vpg 8.11.2008


Vedoucí zkoušek: Zdena Novotná
Rozhodčí: Luboš Němec
Zkoušky byly úspěšné, všichni je složili.
BARTOŠOVÁ           BH
MACHÁČEK            BH
VOSPÁLKOVÁ        BH
VENDLEROVÁ         BH
REIZENTHÁLER      FPr2
LISEC                        FPr1
PŠENIČKOVÁ         IPO1
PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKY 1.11.2008
IPO IPO
další fotky

BRIGÁDA 25.10.2008 + VÝCVIKOVÝ KURZ


BRIGÁDA BRIGÁDA
KURZ
další fotky

ZKOUŠKY ZOP 18.10.2008

Athos
V sobotu 18. října se za téměř ideálního počasí sešlo na našem cvičišti 7 adeptů na složení zkoušky podle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno. Jako už tradičně přijel snažení tří psů o složení nejnižší zkoušky ZOP, čtyř o ZPU1 a jednoho o ZPU 2 posuzovat rozhodčí pan Jan Plšek. Po společném nástupu jsme odjeli na pachové práce na louky k Prackovicím. Všichni psi postoupili do části poslušnosti. Tady se bohužel jednomu z psů ze zkoušky ZPU 1 tak nevedlo a musel zkoušky ukončit, ale určitě bude dál cvičit a zkusí to na jaře. Všichni ostatní byli úspěšní ve všech částech a tak zkoušku složili. Vše probíhalo podle plánu bez zadrhnutí. Potěšilo nás, že složit zkoušku ZPU 1 přijel se svou paničkou i Howavart Blacke až z Českých Budějovic a podle ohlasu paničky i jejího doprovodu se zdá, že se jim u nás líbilo. Takže všem, co zkoušku složili, gratulujeme a Gordíkovi budeme držet palce při dalších zkouškách.
ZOP -     J.Reizentháler  - Gába Anaco - Rotwailer
               R. Zamrazil     - Carlie Anaco - RTW
ZPU 1 -  A. Ryšková     - Blacke Z Apollonova chrámu - Howavart
               J. Macháček   - Buffy Vampire Pilsnertop - střední knírač
              D. Štěchová    - Daro z Prackovického chovu - NO
ZPU 2 -  R.Poborský    - Athos od Červené Lhoty - Erdelteriér
Gordy Blacke
další fotky

VÝCVIK 4.10.2008


výcvik
další fotky

Svod mladých služebních psů Policie ČR 2.10.2008

     
Dne 2.10. 2008 se na našem cvičišti konal svod mladých psů Policie ČR. Co do rozsahu, šlo zřejmě o největší akci, která se kdy na našem cvičišti konala. Celkem bylo předvedeno 64 psů, převážně plemene německý ovčák. K vidění, ale bylo i několik jedinců plemene malinois, rotwailer a labrador. Dokonce se objevilo i pár kříženců, protože pro policii je přece jen důležitý výkon psa a jeho vzhled, případně plemenná příslušnost jsou až druhořadé. Na akci jsme se podíleli jen okrajově propůjčením prostor a zajištěním občerstvení (což na jedničku zvládla naše členka D. Štěchová st.).
      Psi absolvovali nejprve nezbytnou veterinární kontrolu a potom následoval u většiny z nich popis jejich exteriéru. Všichni se pak zúčastnili , několika povahových testů a celá akce vyvrcholila provedením tzv. hladkého a kontrolního výkonu. Akce byla zaměřena především na vytipování vhodných jedinců pro další chovné využití a vyhodnocení vlastního chovu policie. I když jak už jsem se zmínil z naší strany se jednalo jen o okrajovou účast, přesto mě potěšilo, když se někteří z účastníků vyjádřili pochvalně o našem areálu i o materiálním zajištění celé akce.        P.V.

VÝCVIK 13.9.2008

výcvik
další fotky

Brigáda 30. srpna 2008


30. srpna 2008 od 8.30 hod.v sobotu
(výměna kuchyňské linky, oprava střechy na velkých kotcích, štípání dřeva, sekání trávy, úklid)
brigáda byla zakončena táborákem

Bonitace plemene Německý ovčák 23.8.2008

BONITACE
další fotky

23. srpna 2008 uspořádala naše organizace, přibližně po 15 leté pauze, akci chovatelského rázu. Byla jí bonitace plemene Německý ovčák. Přes určité skeptické odhady se na tuto akci přihlásilo 18 jedinců s bydlištěm od Mělníka až po Jablonec nad Nisou. Akce se nakonec zúčastnilo 17 zvířat - 3 psi a 14 fen. Posouzení se ujal bonitační rozhodčí pan Jiří Šiška a role figuranta se zhostil pan Ivan Valach. Úspěšně nakonec splnili bonitaci 3 psi a 13 fen a z naší organizace se kladného výsledku dočkali paní Dušana Štěchová se psem DARO z Prackovického chovu a manželé Koubínovi s fenou ANTHEA z Prackovického chovu. Oba tito jedinci byli zařazeni do I. třídy výběrového chovu. Akce měla hladký průběh a to i přes to, že se odehrávala v poněkud stísněných podmínkách, způsobených nedokončenou úpravou kuchyně. Dík za to patří pořadatelskému týmu, ve složení Vápeník, Pšeničková, Koubín, Kubínová, Vopálková. Takže jediné co nevyšlo úplně nejlépe, bylo počasí, i když i to bylo k něčemu dobré. Posuzovatelé se snažili vše stihnout dříve, než začne opravdu pršet, což se nakonec i podařilo, a v pravé poledne bylo prakticky hotovo. Akce byla nakonec užitečná i pro klubovou pokladnu, takže se příští rok dočkáme zřejmě jejího opakování.

VÝCVIK 21.6.2008

VÝCVIK
další fotky

VÝCVIKOVÝ SEMINÁŘ (promítání videa) 14.6.2008


seminář

1) poslušnost se štěnětem (výcviková škola p. Glisníka)
2) základy poslušnosti (p. Franc Salman)
3) obranné práce (p. F. Salman)
Komentář p. Vápeník

Zkoušky dle Národního zkušebního řádu.

       8. června uspořádala naše organizace již třetí zkouškovou akci letošního roku. Tentokrát se jednalo o zkoušky podle NZŘ a na akci se prezentoval plný počet deseti psů s devíti psovody. Funkce vedoucí zkoušek se obětavě ujala p. Pavla Marečková a posoudit naše výkony přijel zkušený rozhodčí pan Bc. Vilém Babička.  

         Začali jsme jako obvykle pachovými pracemi na posečených loukách v okolí obce Prackovice nad Labem. Bohužel hned první stopa znamenala stop pro pana Stáňu ze ZKO Litoměřice - Mostná hora, když jeho boxerka pojala celou záležitost velice volně, což znamenalo pouhých 10 bodů na stopě dle zkoušky ZM a konec všech nadějí. Naštěstí ostatní byli v disciplíně pachových prací úspěšnější, takže se celá naše kolona mohla přesunout zpět na cvičiště, kde jsme pokračovali disciplínou poslušnosti. V této části nevyhověl požadavkům zkoušky ZVV 1 pan Miloš Holub ze ZKO Libochovice se svojí německou ovčačkou Lady. Těsně před nástupem na obranu pak ještě odstoupila paní Vlaďka Kozárová s "borderákem " GO - GO, ze ZKO Teplice, který si do té doby vedl jak na stopách, tak v poslušnosti nejlépe. Úspěšného závěru se tak dočkalo jen 6 psovodů se sedmi psy. Zkoušku ZZO úspěšně složila naše nejmladší členka Kristýna Tauchmanová s border collií Batty. Ostatní zkoušky pak už patřily jen Německým ovčákům, když zkoušku ZVV 1 úspěšně složili pan Tomáš Stránský z Policie ČR Litoměřice se služebním psem XIM zvaným MAX, pan Pavel Šlauf z Chovné stanice Prackovice nad Labem se služební fenou Tarou, slečna Míša Novotná ze ZKO Žatec a z naší organizace paní Dušana Štěchová s fenou Isanou a psem Darem. Počet sedmi složených zkoušek pak doplnil ještě pan Pavel Vápeník s fenou Brimou, která splnila zkoušku ZVV 2. Pro fenku to byla 14. složená zkouška a pravděpodobně odchod na zasloužený odpočinek.

       Na závěr se dá říci, že i přes vyšší teploty nám počasí přálo a i přes neúspěch tří psovodů můžeme i tuto akci považovat za úspěšnou.


Nara

další foto od Nary z Golha

Ukázka výcviku "obedience" - 17.5.2008


obedience
informační leták    foto z akce    další fotky

17. května proběhla na našem cvičišti ukázka výcviku obedience, jakožto nového sportovního odvětví kynologie. Seznámit s touto problematikou nás přišli slečna Kristina Másilková a Ing. Bibrdlík. V úvodu nás oba jmenovaní seznámili s obsahem zkušebního řádu obedience, s celkovou filosofií tohoto výcviku a zodpověděli naše dotazy. Následovala praktická ukázka výcviku na ploše, která byla zakončena společným tréninkem zájemců o tento výcvik. Na závěr proběhla vzájemná výměna zkušeností, přičemž velkým přínosem rozhodně byl vstřícný přístup obou lektorů. Celá akce proběhla za pěkného slunečného počasí a splnila očekávání zúčastněných. Těch jsme čekali poněkud více než 17, když 10 našich členů doplnilo 7 hostů ze ZKO Litoměřice pod Radobýlem. Výcvik obedience má rozhodně velkou perspektivu a může být východiskem pro ty kynology, jejichž psi se nehodí pro všestranný výcvik. Na druhé straně se obojí rozhodně nevylučuje.

Zkoušky z výkonu 8.5.2008


Dne 8. května proběhla na našem cvičišti již druhá letošní zkoušková akce. Tentokrát se jednalo o zkoušky podle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno. Prezencí při ranním nástupu prošlo 8 psovodů s devíti psy, všichni z domovským právem v naší organizaci. U sympatického rozhodčího pana Plška si nakonec úspěšně vedli a zkoušku složili:
Kristýna Tauchmanová s border collií BATTY - zkouška základní ovladatelnosti psa,
Dušana Štěchová starší s německým ovčákem DARO - zkouška základní upotřebitelnosti psa,
Dušana Štěchová starší s německou ovčandou ISSANOU - zkouška základní upotřebitelnosti,
Dušana Štěchová mladší s německým ovčákem HEXEM - zkouška základní upotřebitelnosti,
Jirka Reizenthaler s rotweilerkou FANY - zkouška základní upotřebitelnosti,
O stupeň těžší zkoušku ZPU 1 složily úspěšné dámy:
Irena Bartošová s tervuerenkou MAUD,
Hana Vendlerová s hovawartem DANTES reportáž Hanky
Monika Dubická s irským setrem SÁROU.
Černý Petr tak tentokrát vyšel na Romana Poborského, který se neúspěšně pokusil o nejvyšší zkoušku tohoto zkušebního řádu ZPU 2. Jeho erdlelovi však tentokrát stopička nechutnala, tak jak by měla, takže se nezadařilo. I přes tento drobný neúspěch mohla na závěr vedoucí zkoušek Zdena Novotná konstatovat, že zkoušky proběhly úspěšně, když jsme dosáhli téměř 90% úspěšnosti.

Ukázka výcviku


Dne 7.května patřilo naše cvičiště dětem z jedné pražské školy, které si udělali celodenní výlet a přijeli vlakem shlédnout ukázku činnosti pracovníků Chovatelské stanice služebních psů v Prackovicích nad Labem. 22 "druháků" s pedagogickým doprovodem přivítal v našem areálu předseda naší organizace a zároveň vedoucí zmíněné chovné stanice p. Vápeník.
Dětem se nejprve předvedla malá štěňata se základním nácvikem pachových prací, poslušnosti a obran. Následovala ukázka práce záchranářského psa a vyvrcholením byla akční ukázka psovodů z Okresního ředitelství Policie Litoměřice prap. Stránského a podpraporčíka Ebla, kteří předvedli se svými psy i některé netradiční zákroky. Na závěr dopoledního programu seznámily oba pánové děti s valnou částí policejní výstroje, kterou si mohli i osahat a případně zkusit. Toto zaujalo hlavně kluky, ale i paní učitelku.
Následoval oběd a po něm přišlo překvapení v podobě tříměsíčních štěňat s kterými si mohli děti pohrát. I když to zpočátku vypadalo, že paní učitelka moc žáků do Prahy v celku nepřiveze. Přece jenom to nakonec byla štěňata, která musela asi po hodině vyklidit bojiště. Malý školáci se potom museli spokojit jen s hrou vzájemně mezi sebou. Příjemně strávené odpoledne, za krásného slunečného počasí, bylo zakončeno odchodem dětí na nádraží a jejich odjezdem domů

Zkoušky z výkonu dne 26.4.2008


Athos

26.4.2008 uspořádala naše organizace zkoušky z výkonu dle zkušebního řádu Českého klubu Německých ovčáků a dle mezinárodního řádu IPO. Vedoucí zkoušek P. Marečková představila ráno rozhodčímu panu Janečkovi 11 psovodů se 14 psy, kteří na zkoušky nastoupili. Pachové práce proběhly za ideálních povětrnostních a terénních podmínek v okolí obce Prackovice nad Labem. Ostatní disciplíny byly provedeny na kynologickém cvičišti nebo v jeho nejbližším okolí. I když nebylo dosaženo žádných oslnivých výsledků skončila celá akce velkým úspěchem z hlediska počtu složených zkoušek, když ze 14 psů si 13 vedlo úspěšně a zkoušku složilo. Byly složeny následující zkoušky:

BH - Štěpánková Naďa (ZKO Litoměřice pod Radobýlem), plemeno Zlatý retrívr,
BH - Štěchová Dušana ml. (ZKO Lovosice), Německý ovčák,
BH - Štěchová Dušana ml. (ZKO Lovosice), Německý ovčák, (vypůjčený od matky),
FPr 1 - Reizenthaler Jiří (ZKO Lovosice) Rotvailer,
FPr 1 - Bartošová Irena (ZKO Lovosice), Belgický ovčák - TERVUEREN,
FPr 2 - Štěrba Jiří (ZKO Česká Kamenice), Německý ovčák,
FPr 2 - Brda Vladimír (ZKO Lovosice), Hovawart,
FPr 3 - Vápeník Pavel (ZKO Lovosice), Německý ovčák,
FPr 3 - Vápeník Pavel (ZKO Lovosice), Německý ovčák,
FPr 3 - Pšeničková Helena (ZKO Lovosice) Německý ovčák,
VPG 1 - Šlauf Pavel (Policie Prackovice), Německý ovčák,
VPG 1 - Košnarová Eva (ZKO Meziboří), Holandský ovčák,
IPO 1 - Poborský Roman (ZKO Lovosice), Erdelteriér
foto IPO 26.4.2008

ŠKOLENÍ VÝCVIKÁŘŮ A FIGURANTŮ


15.3.2008 uspořádala naše organizace z pověření Krajského výboru ČKS školení výcvikářů a figurantů Ústecké oblasti. Přípravě celé akce byla z naší strany věnována velká pozornost a poděkování si zaslouží především H. Pšeničková aj. Macháček za přípravu a podání občerstvení. Školení instruktorů se zúčastnilo 11 zájemců, školení figurantů absolvovalo 25 zájemců (21 úspěšně). Kromě toho bylo proškoleno 6 figurantů I. třídy a 3 rozhodčí II. třídy. Celá akce byla po organizační stránce připravena bezchybně. Vlastní provedení akce, bylo na funkcionářích Krajského výboru. Za naší organizaci se školení figurantů II. Třídy zúčastnil P. Vápeník, který úspěšně tuto kvalifikaci obhájil.

První brigáda


První brigádu v letošním roce jsme uspořádali již začátkem měsíce března a byla zaměřena na likvidaci topolů, které hrozily zřícením na střechu klubovny. Hromadné brigádě předcházela náročná operace pokácení zmíněných topolů, při které muselo být využito služeb zkušených profesionálů v tomto oboru a celá akce proběhla za využití těžké techniky. Následoval úklid pořezaného dřeva, kterého se zúčastnila zhruba polovina našich členů, někteří i za vydatné pomoci svých rodinných příslušníků. Vše se nakonec úspěšně během dopoledne podařilo uspokojivě zvládnout a připravit tak cvičební plochu na další činnost, především na nejbližší akci, kterou bylo školení figurantů a výcvikářů Ústecké oblasti.. Dík výboru ZKO patří všem, kteří se na této akci podíleli.
BRIGÁDA

Plán činnosti kynologického klubu na rok 2008


1) Uspořádat na jaře troje zkoušky z výkonu (1 x NZŘ, 1 x IPO + 1 x KJ).
2) Uspořádat na podzim troje zkoušky z výkonu (1 x NZŘ, 1 x IPO + 1 x KJ).
3) Uspořádat v srpnu bonitaci NO
4) Uspořádat v prosinci klubový závod.
5) V průběhu roku uspořádat nejméně 3 x brigádu.
6) Dokončit opravu fasády na budově klubovny.
7) Obložit stěny na pánském WC.
8) Údržba cvičební plochy.
TOPlist